Archiwum wiadomości (1269) |
Z parafialnych rekolekcji i szkolnych (2017-03-13)
Tegoroczne parafialne rekolekcje przeprowadzał w naszej parafii ks. prof. Witold Ostafiński z Krakowa. swoimi głębokimi przemyśleniami, modlitwą prowadził słuchaczy przez tajemnicę naszej wiary. Po tych konferencjach pozostanie nam wiele refleksji, które powinniśmy wprowadzić w nasze życie. Bogu niech będą dzięki za ten święty czas , jaki nam dał dla odświeżenia swojej wiary, miłości i nadziei.
- Rekolekcjom szkolnym przewodził ks. dr Stanisław Dyndał.
Zobacz galerię zdjęć
|
|
R E K O L E K C J E - „Idźcie i głoście” - O D R Z Y K O Ń - 10 .03. do 12. 03. 2017 r. (2017-03-04)
Rekolekcjom przewodzić będzie ks. prof. Witold Ostafiński - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
10. 03. - piątek
- godz. 16.3o - D r o g a K r z y ż o w a
- godz. 17.oo - Msza św. z nauką dla wszystkich
11. 03. - sobota
- godz. 8.3o. - możliwość spowiedzi św.
- godz. 9.oo - Msza św. z kazaniem ogólnym
- godz. 17.oo - Msza św. z konferencją dla wszystkich
- spotkanie z młodzieżą uczącą się i pracującą
- godz. 21.oo - Apel Jasnogórski
12. 03. - niedziela
- godz. 7.3o - Msza św. z kazaniem ogólnym
- nauka dla mężczyzn
- godz. 9.3o - Msza św. z kazaniem dla dzieci i młodzieży
- godz. 11.oo - Msza św. z kazaniem ogólnym
- nauka dla kobiet
- godz. 15.oo - Gorzkie Żale z nauką pasyjną
Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na zakończenie rekolekcji św.
- Msza św. bez kazania
|
|
Zdrapka Wielkopostna w naszym kościele (2017-02-25)
Czym jest zdrapka? Zdrapka Wielkopostna to specjalnie przygotowana plansza z 40 zadaniami – po jednym na każdy dzień Wielkiego Postu. Uczestnik akcji odbiera Zdrapkę i od Środy Popielcowej odsłania wyzwanie na każdy dzień. W ten sposób można przeżyć swój najlepszy Wielki Post w życiu! W Zdrapce Wielkopostnej, podobnie jak w Ćwiczeniach duchownych św. Ignacego, uczestnik otrzymuje inspirujące wskazówki (zadania) do osobistej refleksji. Na przykład ma “przeprosić osoby, które skrzywdził”. W ten sposób zyska korzyść dla duszy, relacji z ludźmi i Bogiem. A to jest właśnie nasz cel!
Co znajdziemy pod polami Zdrapki?
To tajemnica. Mogę tylko powiedzieć, że w poprzedniej edycji pojawiały się m.in. takie zadania: Nie marnuj dzisiaj wody, Unikaj „śmieciowego jedzenia”, Odmów 3 razy Ojcze nasz, Życzenia Świąteczne, Wyślij kartkę! Odkryj Zdrapkę Wielkopostną i przekonaj się sam.
Dlaczego warto zaopatrzyć się w Zdrapkę na Wielki Post?
Aby przeżyć najlepszy Wielki Post w życiu. Uczestnicy poprzednich edycji wiele razy komentowali, że nie mogą doczekać następnego poranka, aby odkryć kolejne wielkopostne polecenie. Zdrapka przybyła do Polski z Irlandii, gdzie podbiła serca chrześcijan. Jej lekka forma sprzyja dostrzeżeniu rzeczy istotnych w zwykłej, szarej codzienności. Przeżywając post z pomocą zadań spod zdrapki małymi krokami odkrywamy niesamowitą tajemnicę tak ważnych chrześcijańskich świąt. W treść zdrapki zostały wpisane ważne wydarzenia: 2017 rokiem św. Brata Alberta, Jubileusz 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i setna rocznica objawień fatimskich. Te wydarzenia informują, że to będzie bardzo Maryjny rok, dlatego Matki Bożej z Jasnej Góry nie mogło zabraknąć w szacie graficznej zdrapki.
Do kogo adresowana jest akcja?
Do rodzin, do dzieci bo integruje. Do studentów, bo pasuje na lodówkę w akademiku. Do więźniów, bo przełamuje rutynę dnia. Do chorych, bo z wielu zadań płynie pocieszenie. Do sportowców, bo większość zadań można zrobić ćwicząc. Do żołnierzy, policjantów i celników, bo w tym roku będzie także o Ojczyźnie! Do katechetów i opiekunów, bo młodzież uwielbia zdrapki i zadania! Do wszystkich!
|
|
Film pt. <>Zerwany kłos<> (2017-02-17)
Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.
Organizator: artKino - Bieszczadzka 1 - 38-400 Krosno
DATY PROJEKCJI 24 lutego (piątek)- 16:25; 25 lutego (sobota) 16:25
26 lutego (niedziela) 15:25 ; 27 lutego (poniedziałek) 16:25
28 lutego (wtorek) - 15:25 ; 1 marca (środa) 16:25
2 marca (czwartek) 15:25
|
|
Św. Błażeja (2017-02-03)
3 lutego 2017 r., w pierwszy piątek o godz. 17.00 celebrowana będzie Msza Święta ku czci św. Błażeja , męczennika. Święty ten uratował raz życie dziecku, któremu ość stanęła w gardle. Dlatego to Kościół przypisuje mu moc uzdrowień od chorób gardła i poświęca w tym dniu dwie świece, prosząc Boga, by przez wstawiennictwo św. Błażeja uwolnił wszystkich od chorób gardła i wszelkiego innego zła. Raz w roku podczas Eucharystii ma miejsce jeden z ciekawszych obrzędów. Po końcowej modlitwie kapłan zapala dwie specjalne świece. Następnie przygotowuje wiernych do udziału w specjalnym błogosławieństwie przemawiając: Prośmy Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi.
|
|
Projekt „Biznes Inicjator” (2017-02-03)
Trwa II etap rekrutacji do projektu „BIZNES INICJATOR”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Termin przyjmowania zgłoszeń: 20.01.2017 r. – 09.02.2017 r.
Projekt skierowany jest do mieszkańców województwa podkarpackiego - osób bezrobotnych lub biernych zawodowo powyżej 29 roku życia, nie zarejestrowanych jako przedsiębiorcy i nie prowadzący działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu, należących do jednej z poniższych grup tj.: osoby w wieku powyżej 50 roku życia, długotrwale bezrobotni, kobiety, niepełnosprawni.
Osoby, które zakwalifikują się do projektu, będą mogły skorzystać z bezzwrotnego wsparcia finansowego w wysokości do 23 tys. 300 zł, doradztwa czy szkoleń.
|
|
Święto Matki Bożej Gromnicznej (2017-02-02)
Święto Matki Bożej Gromnicznej kończy okres tradycyjnego kolędowania w kościele. Tradycją już jest, że w tym dniu śpiewamy kolędy w sposób uroczysty, tzn. przez Koncert Kolęd w kościele. Dęta Orkiestra oraz Parafialna Schola kolędowali wspólnie i na przemian. Po koncercie została odprawiona Msza św. podczas której zostały rozdane dzieciom z klas III Szkoły Podstawowej książeczki, jako pomoc do przygotowania się do I Komunii św.
Po Mszy św. odbyło się zebranie rodziców dzieci komunijnych oraz drugie zebranie Rady Parafialnej w świetlicy na plebanii, poświęcone sprawie budowy kaplicy przedpogrzebowej.
Zobacz galerię zdjęć
|
|
|
|
|
|
|
|
|
 |
Dzisiaj jest: 21-04-2025
|
 |
|